wtorek, 19 czerwca 2012

Unikalny numerek

Dostałem kilka pytań odnośnie zdjęcia, które wrzuciłem na fb, więc postanowiłem zrobić z tego krótki wpis na blogaska. 

A więc... Z racji tego, że jesteśmy z Agatą uczestnikami programu "I Ty Możesz Zostać Maratończykiem 2012" przysługują nam różne benefity. Poza możliwością wylewania litrów potu podczas morderczych treningów mogliśmy spersonalizować swoje numery startowe do 30 Wrocławskiego Maratonu. Problem w tym, że nikt nie miał pojęcia jakie są techniczne wymagania co do zdjęć. Jaka rozdzielczość? Jaki format? Jak to w ogóle ma wyglądać?

Postanowiliśmy więc nie kombinować i strzelić szybki portret w 5 minut. Setup chyba najprostszy jaki można tylko wymyślić z dwoma źródłami światła - prawie klasyczna muszelka :) Na dobrą sprawę wszystko widać w oczach, ale już kilka osób pytało mnie o szczegóły, więc napiszę. Lampa YN 460-II na 1/8 mocy przez białą transparentną parasolkę ustawiona centralnie przed Agatą odrobinę nad Jej głową. Druga lampa YN 460-II ustawiona na 1/32 mocy również przez białą parasolkę skierowana z mojej lewej strony od dołu. Wszystko wyzwalane radiowo przez chińszczyznę RF-602.

Co do ustawień aparatu, to czysta klasyka. ISO na 200, balans bieli na flash, przysłona na 3.2 (żeby była szansa na trafienie ostrością), czas naświetlania poniżej 1/200s (żeby mi wyzwalacze odpaliły) a ogniskowa na 50 mm żebym nie musiał z pokoju wychodzić :P To chyba na tyle? Jak ktoś ma jakieś pytanka, to zapraszam do komentarzy. Mam nadzieję, że już niedługo blog z lekka odżyje po tej paskudnej przerwie. Stay tuned!

ISO 200, f/3.2, 1/160s, 50mm


2 komentarze:

  1. to niezły numerek startowy będzie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zobaczymy co graficy z tego zrobią :P
    P.S. Co się nie chwalisz, że już w Polsce? Kiedy jakaś relacja? :]

    OdpowiedzUsuń