środa, 6 października 2010

A miało być tak pięknie...

Kiedy o 13:00 zadzwonił do mnie kurier i powiedział, że stoi pod drzwiami z paczką wiedziałem już, że do 16:00 będzie mi się masakrycznie dłużyło. Do domu wpadłem przed 17:00 i zacząłem składać klamoty do kupy. Na pierwszy ogień poszedł softbox ale nie mogłem coś dojść do porozumienia z drutami stelaża i postanowiłem przetestować fotocele podpiętą do zabytkowej już lampy Elwa. Błysk z Nikona wyzwolił błysk Elwy. Super! Czas na softboxa! Troszkę szamotania, drapania się w czoło, jeden bluzg pod nosem i mym oczom ukazał się śliczniutki softboxik! Chwilkę później emocje z lekka opadły, bo okazało się, że orznęli mnie na pokrowcu do soft'a i gratisowej chusteczkę do optyki! Jutro spłodzę siarczystego maila w tej sprawie. Po obiedzie przystąpiłem do zabawy w MacGyvera i zacząłem motać uchwyt, który pozwoliłby mi zawiesić soft'a z lampą na statywie foto. Póki co wygląda to parszywie, więc nie będę nikogo fotkami katował. Kiedy już chybotliwa konstrukcja stanowiła całość przyszedł czas na testy. I tu kolejny zawód... Coś jest nie tak. Lampa wali ale jakoś nie widać tego na zdjęciach. Pomyślałem, że strzela za słabo, w końcu to zabytek, i zdemontowałem wewnętrzny dyfuzor. Nie pomogło. Kilka prób z coraz to dłuższymi czasami i dupa! Nie mam pojęcia co jest grane... Na domiar złego wkurza mnie sam system wyzwalania lampy. Ta wbudowana w aparat niszczy swoim błyskiem wszystko. Ustawiłem ją na na -5.0 EV i założyłem pseudodyfuzor ale nadal jest za mocna. Trochę mi ręce odpadły. Idę testować dalej, Mam nadzieję, że do czegoś dojdę... Jak ktoś ma jakiś pomysł/uwagi, to śmiało.

Edit:
Warzywo ze mnie na maxa! Zapomniałem zmienić w menu lampy błyskowej tryb Manual z TTL. Teraz moc jest ustawiona na 1/32 a Elwa daje taki pałer, że aż miło! Ichaaaa!

4 komentarze:

 1. Ha Filip..mussisz mi to pokazac! Musze Cie odwiedzic i obejrzec sprzecior! Wrocilem z winobrania..ustawmy sie w next tyg na piwo, pogadamy o fotografii i rowerach! Wydalem dzis 6stow na przerzytki....pora byla wymienic:P

  OdpowiedzUsuń
 2. Michał zapraszam. Termin jeszcze obgadamy telefonicznie. Co do przerzutek, to co założyłeś? SLX?

  OdpowiedzUsuń
 3. XT, wprawdzie kase przwyiozlem z francji, ale mialem dlugi, prawko tzreba splacic, wymieniamy okna na plastiki, budzet mam ograniczony.Nawet zostawilem moje stare klamkomanetki, bo kaseta 9, to musialbym klamkomanetki za 360zl dolozyc do imprezy..wiec zostala kaseta 8. No coz..I tak musiamemprzerzutki wymienic i tak, bo po tych 14tys juz nie dzialaly nalezycie. Dzis odbieram rower.
  W next tyg chodzmy na piwo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyż mam fotocele, ale jednak wolę wyzwalać po kablu bo wygodniej :P

  OdpowiedzUsuń