wtorek, 15 listopada 2011

Przeszczep

Miałem wrzucić kilka plenerowo-jesiennych portretów w stylu glamur fajnej rudowłosej laski, ale padła mi karta i portretów ni ma. To już 3 raz w ciągu ostatnich 2 dni. Czas na radykalne działania...Na początku apel. Jeśli macie popękaną kartę (rys. I), to nie wpychajcie jej do aparatu, bo skończycie jak ja. Odłamany kawałek utkwił w slocie na karty i przez dłuższy czas nie mogłem cykać foci. W serwisie Nikosia rzucili kwotą 250zł, co mnie o mało o palpitację serca nie przyprawiło. Ktoś na forum zaproponował wizytę u zegarmistrza. Nie pomogło. Nie podjął wyzwania. Musiałem poradzić sobie sam. Łącznie w gniazdku grzebałem chyba ze 2h. Kilka wykałaczek, siarczystych epitetów i udało się... Ale poradnik nie o tym...

Zanim doprowadzicie się i swoją maszynkę do stanu opisanego powyżej, sugeruję przeszczep. Do całej operacji potrzebna nam będzie druga niespękana karta, skalpel i super glue (rys.II). Prawie każdy z Was ma gdzieś kartę z zamierzchłych czasów o niebotyczej pojemności kilkunastu lub kilkuset MB. Teraz wystarczy tylko delikatnie rozciąć brzeg obu kart (rys. III) i wyciągnąć całą tą skomplikowaną elektronikę. Na koniec zostaje poklejenie wszystkiego do kupy, tak żeby nie przykleić sobie do karty i gotowe! Można cieszyć się nowa/starą kartą (rys. IV). Dziękuję za uwagę i zapraszam ponownie. Mam nadzieję, że następny wpis będzie już okraszony fociami.

7 komentarzy:

 1. Podoba mi się nowa naklejka na karcie :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam, że pytam, rozumiem, że to może trafić w jakiś wrażliwy punkt, ale co Ty kurde robiłeś z kartą, że popękała? Wiesz, że nie jeździ się po nich rowerem? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. @WD: wkładałem do dziurki i się popsuło :] Ułamany fragment odpadł po upadku body na beton.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ahaaaa, no jak body na beton to OK, myslalem, ze robiles cos dziwnego czego sie nie robi zwykle z aparatami ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystko w ramach zdrowego rozsądku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że te epitety szczególnie pomogły przy wyciąganiu odłamanego kawałka ;-)
  Dobrze, że przeszczep się udał i pacjentka żyje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bez epitetów jak bez młotka, robota nie idzie :]

  OdpowiedzUsuń